Puitehituse traditsioonid Eestis ulatuvad aegade hämarikku. Täna saame hea ülevaate selle arengust meie Vabaõhumuuseumis Rocca-al-mares. Me võime uhked olla oma esiisade oskuste üle kelle ehitised on püsinud sajandeid.

Teadmised ja oskused anti edasi isalt pojale. 

Tänapäeval kasutatakse traditsioonilist palkmajade ehitustava vanade hoonete rekonstrueerimisel. Ehitusoskused on saadud kogemuste teel neid Eestis ei õpetata. 

Arvestades puidu kasutamise kauaseid traditsioone ja puidu inimsõbralikkust usume, et ka Eestis kasvab vajadus vastavate oskustega ehitajate järele. 

Käesolevas raamatus on toodud tehases töödeldud puitmaterjalist palkmaja ehitamise tehnoloogia. Ehitamise tehnika ja põhimõtted on sarnased traditsioonilise ehitustavaga. Kogu materjal on töödeldud tehases, sellega tagatakse mõõtude täpsus ja detailide kokkusobivus. 

Eriti oluline on, et tänu täpsetele mõõtudele ja tihendi õigele kasutamisele saadakse tihedad seinad. Arvesse võetakse palkmajade eripära - vajumine. 

Raamat annab põhjaliku selgituse tööde tegemisest alates vundamendi rajamisest ja lõpetades sisetöödega. Samas hoiatatakse võimalike vigade eest ja antakse soovitusi nende vältimiseks. 

Saadud teadmisi on võimalik kasutada ka vanade palkehitiste taastamisel ja remondil. 

Raamatus on ligi 300 joonist.

Pehme kaas
Lehekülgi: 131
ISBN: 9985-890-36-1
Mõõt: 210x290
Ilmumisaasta: 1999

7,73 €